Joi, 16 Martie 2017 a avut loc la sediul ADR Nord – Vest, Cluj Napoca cea de a doua întalnire a Comitetului Regional de Reprezentanți în cadrul Proiectului SME Organics.
ACPPA Crișana a fost reprezentată de către dr. ec. Teodora Tarcza. În cadrul sesiunii plenare au fost prezentate obiectivele proiectului și stadiul actual al diagnozei sectorului ecologic la nivel regional, național și european, precum și sintezele vizitelor de bune practici efectuate în Spania (Regiunea Navarra) și Italia (Bari, Regiunea Puglia).

Sesiunea plenară a fost urmată de workshopurile desfășurate în paralel, pe temele:
1. producție și procesare
2. comercializare și marketing
3. instruire și consultanță
4. bună guvernanță și politici publice,

Asociația noastră fiind implicată pe parte de comercializare și marketing.
Membrii ACPPA Crișana interesați să obțină informații suplimentare cu privire la acest Proiect pot accesa linkul NORD VEST sau ne pot contacta la sediul Asociației.
Vom reveni cu informații ulterioare, pe parcursul derulării Proiectului SME Organics!